Parádés kiütéssel hoztuk el a kupát: Sopron – Falco 48-92

Jó kezdés után, már a félidő hajrájában 20 pontos fölényt alakítottunk ki, aztán a harmadik és negyedik negyedben még egy-egy lapáttal rátettünk. Ilyen arányban is teljesen megérdemelten hoztuk el másodszor is a Magyar Kupát.

Az 1. negyed Durham kosarával kezdődött, erre Tiby triplával válaszolt, 2-3. Triplaeső hullott a Tüskecsarnokban, nálunk Kovács Benedek egymás után kétszer, majd Brown is betalált kintről, 5-12. Ezt követően a kispadról beszálló Perl Zoltán egy közelivel növelte előnyünket, a játékrész derekán 5-14-re vezettünk, soproni időkérés állította meg az órát. Zozó megállíthatatlan volt, 2+1 pontja után már 5-17 állt a táblán. White a vonalról szépített, de hiába, Kovács Benedek már a harmadik tripláját szórta, 6-22. Valerio Bodon agresszív betörése egymás után kétszer is sikeres volt, erre Barac a vonalról felelt, 11-24. Barnett kosarával jöttek közelebb, de Zozó is hozzátette a magáét, 13-26. Az utolsó percben Durham zsákolása és Krivi közelije esett még be, 15-28.

A 2. negyedre jobban jött ki az SKC, de Joseph kosara után Cowels állította helyre a különbséget, 19-33. Tiby remek fizikális tulajdonságait kihasználva szerzett megint pontokat. Az újabb soproni időkérés után Cowels talált be, 22-38-ra vezettünk a játékrész derekán. Barac büntetője után kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 22-39. Jones palánkos triplája után Keller zsákolt, 25-41. A félidő hajrájában Stefan Pot is megszerezte első pontjait, majd Tiby ziccer és Perl-dupla, már 20 ponttal mentünk. Az utolsó percben Jones még betalált, óriási a fölényünk, 29-47.

A 3. negyed Perl duplájával indult, Barnett reagált, 31-49. Keller 2+1 pontja után Pot is betalált, 33-54. Jones után Tiby pontjait jegyezhettük fel újra, majd Brown törte még jobban össze a soproni álmokat, a hatalmas zsákolás után, 33-58-nál időkérés következett. Aztán Cowels labdaszerzése után ziccerrel fejezte be az akciót, 35-60. Brown-tripla után White közelije hullott be, 39-63. Ezután Cowels triplája is célba ért, majd Barac 2+1 pontját és Brown ziccerét is felírhattuk, 42-71. Ez a Magyar Kupa eldőlt!!!

A 4. negyed Durham zsákolása után Perl-dupla érkezett a helyére, 45-73. A soproni időkérést követően újabb Brown-tripla és két Krivacsevics dupla volt soron, 45-80. A soproni mester elengedte a meccset, jöttek a fiatalok, Konakov is cserélt. Az utolsó percekben az U20-as csapatunk legjobbjai, Sövegjártó, Takács és Horváth is pályára lépett, előbb Ábel szerzett pontokat, 48-83. Aztán Takács Zsolt triplája után már 40 ponttal vezettünk, 48-88. A meccs hajrájában szólt a cinege és Horváth Ádám is betalált, 48-92.

Sopron KC – Flaco-Vulcano Energia KC Szombathely 48-90 (15-28, 14-19, 13-24, 6-21)
Magyar Kupa, döntő
Budapest, Tüskecsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, Cziffra Csaba Zsolt, Praksch Péter Árpád (Bodrogváry Iván József)

Sopron: Joseph 5, Jones 9/3, Valerio-Bodon 5, Barnett 11/3, Durham 9/3. Csere: Molnár -, White 6, Supola -, Takács 3/3, Sitku, Csendes -, Schöll -.

Szombathely: Pot 4, Kovács 9/9, Brown 13/9, Tiby 11/3, Keller 5. Csere: Perl 15, Barac 6, Cowels 11/9, Krivacevic 9, Sövegjártó 2, Takács Zs. 5/3, Horváth 2.

Igazi Falco-parádé volt a Tüskecsarnokban, szép volt fiúk!